Лікування стовбуровими клітинами є сьогодні перспективним напрямком медицини, що базується на застосуванні регенеративного потенціалу СК організму з метою лікування широкого спектра складних захворювань і реабілітації після отриманих травм, а також для боротьби з передчасним старінням організму.
Лікування стовбуровими клітинами в Україні увійшло в практику ще 10 років тому, і в низці численних досліджень було отримано дані про позитивний ефект подібного підходу в лікуванні більше сотні важких захворювань, і при деяких з них – це практично єдиний спосіб лікування.
Мезенхімальні стовбурові клітини
Важлива (і відносно рідкісна) популяція СК дорослого організму, мультипотентні мезенхімальні стовбурові клітини (МСК), має широкий спектр потенційного застосування в регенеративній медицині. МСК виділяються з кісткового мозку і жирової тканини. На відміну від кісткового мозку, жирова тканина більш доступна для виділення клітин.
МСК здатні до диференціювання в адіпоцити, хондроцити, кардіоміоцити, остеоцити, клітини нейрогенного напрямку. Крім того, терапія стовбуровими клітинами цього типу сприяє ефективному відновленню організму.
Із застосуванням аутологічних (власних клітин пацієнта) МСК зникла необхідність в пошуку та отриманні донорських біоматеріалів для лікування, а також потреба в проведенні імуносупресивної терапії (МСК надають імуносупресивну дію на клітини імунної системи).
Застосування МСК в лікуванні різних захворювань
- клітинна терапія використовується для обмеження поширення зони ішемії міокарда та відновлення функціональних властивостей серцевого м’яза, що зазнав рубцевих змін;
- власні стовбурові клітини при введенні в організм працюють на відновлення залоз внутрішньої секреції, які з яких-небудь причин були вражені або зруйновані;
- мезенхімальні стовбурові клітини взяті за основу розробок нових методик лікування важких неврологічних захворювань людини (хвороба Альцгеймера, Паркінсона, дегенеративна патологія ЦНС, травми головного і спинного мозку, розсіяний склероз, аутоімунні захворювання складають далеко не весь список);
- МСК використовуються в лікуванні найбільш важких офтальмологічних захворювань (глаукоми, дистрофії жовтої плями, тапеторетинальної абіотрофіі і ін.), при травматичних ушкодженнях ока стовбурові клітини активізують регенеративні процеси в сітківці;
- в ортопедії терапія стовбуровими клітинами дозволяє регенерувати пошкоджені ділянки кістки, хряща, сухожиль і зв’язок. У багатьох випадках реально зупинити розвиток хвороби, відновити пошкоджену зону і уникнути хірургічного втручання, пов’язаного з імплантацією штучного суглоба.
Крім цього, на сьогодні дуже активно застосовується клітинна терапія в стимулюванні самозагоювання пошкодженої кісткової тканини. Після введення СК спостерігається значне прискорення швидкості регенерації. Крім регенераційних процесів, стовбурові клітини мають протизапальну дію на організм, забезпечують значне зниження болю пацієнта.
- МСК взяті на озброєння пародонтологами: сьогодні розроблено нові медичні технології регенерації тканин пародонта, засновані на застосуванні аутомезоконцентрату тромбоцитів (АМК-терапія) (фактори росту, виділені з тромбоцитів пацієнта). Основна дія АМК грунтується на локальній стимуляції процесів регенерації в тканинах.
Клітинна терапія активно використовується в лікуванні пошкоджених тканин ясен, зон встановлення імплантів або кісткової пластики, в зоні синус-ліфтингу, лунки видаленого зуба, в зоні остеосинтезу або встановленої мембрани, в щелепно-лицьові зони м’яких тканин під час гострих і хронічних інфекційно-запальних процесів .
ПРИНЦИП РОБОТИ МСК І ЕФЕКТ ТЕРАПІЇ
Кількість МСК, отриманих з різних джерел, для проведення терапії недостатньо, і для початку лікування потрібно їх культивування в спеціалізованій лабораторії.
Потім стовбурові клітини вводяться в організм пацієнта внутрішньовенно.
Пацієнт може відчути поліпшення вже протягом першого тижня після проведення процедури. Після 1-1,5 місяця відновлюється імунітет, функції печінки, посилюється кровотворення.
Мезенхімальні клітини активно діляться, вивільняючи значну кількість біологічно активних речовин, що прискорюють обмінні реакції в тканинах і активізують роботу вже наявних високоспеціалізованих клітин.
У разі застосування стовбурових клітин лікування традиційне (хірургічне, медикаментозне) доповнюється потужним, ефективним і природним інструментом – саме тому лікування стовбуровими клітинами може проводитися як в якості монотерапії, так і у вигляді додаткової терапії.
Переваги лікування аутологічними мезенхімальними стовбуровими клітинами
- лікування мезенхімальними клітинами – природний спосіб повернення здоров’я;
- клітинна терапія безболісна – МСК вводяться пацієнтові внутрішньовенно у вигляді крапельниці;
- аутологічні стовбурові клітини людини не викликають реакції відторгнення, як і інших небажаних реакцій;
- внутрішньовенне введення МСК надає потужний лікувальний вплив на весь організм, нормалізується робота нервової, імунної, судинної, ендокринної систем;
- терапія за допомогою СК успішно застосовується в лікуванні широкого спектра захворювань – і проводяться подальші дослідження потенціалу МСК.
СКІЛЬКИ КОШТУЄ ЛІКУВАННЯ СТОВБУРОВИМИ КЛІТИНАМИ
По суті, вартість лікування стовбуровими клітинами індивідуальна для кожного пацієнта і може бути змінена в залежності від призначених процедур.
Біотехнологічна компанія «SmartCell» займається виробництвом широко спектра біоматеріалів і біопрепаратів. Нові методики лікування дозволяють використовувати їх різні комбінації в кожному індивідуальному випадку. Якщо під час лікування потрібно використовувати додатково один з цих продуктів, це може збільшувати вартість терапії.
Розрахувати приблизну ціну лікування стовбуровими клітинами можна після консультації з лікарем.
ПИТАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ. І БЕЗПЕКИ
Звісно, сьогодні можна зустріти абсолютно різні відгуки про лікування стовбуровими клітинами – адже, загалом, клітинна терапія, незважаючи на її величезну затребуваність, популярність і дивовижну ефективність, все ще залишається молодим методом, що розвивається.
І, як і будь-яке починання, лікування стовбуровими клітинами – тема, яка встигла обрости численними міфами, заснованими на чутках. Орієнтуватися на будь-яку інформацію, що отримана не від висококваліфікованого лікаря, немає сенсу – тема для цього занадто складна, глибока і багатогранна.
Дуже багато (якщо не все!) в питанні культивування та підготовки стовбурових клітин залежить від рівня підготовки фахівців біотехнологічної лабораторії, обладнання, її відповідності прийнятим стандартам. Наприклад, лікування стовбуровими клітинами в Києві в будь-якій клініці з відмінною репутацією дає очікувані результати (перевершує їх) за умови, якщо клініка обладнана власною / співпрацює з перевіреною БТХ лабораторією, яка лідирує на ринку вже з десяток років.
Не менше залежить від рівня кваліфікації лікаря, його вміння продумати стратегію комплексного лікування в індивідуальному порядку для кожного окремого пацієнта.
ЧОМУ «SMARTCELL»?
Біотехнологічна компанія «SmartCell», створена в 2012 році, є на сьогодні єдиною компанією в Україні, яка має:
- лабораторію клітинно-тканинного культивування;
- лабораторію генетичного аналізу;
- лабораторію ПЛР;
- лабораторію проточної цитофлуориметрії;
- банк кріогенного зберігання.
У «SmartCell» ведеться постійна науково-дослідницька робота в сфері впровадження клітинних технологій в практику. На власні винаходи отримані державні патенти.
Інноваційні технології, ультрасучасне обладнання від кращих світових виробників, висококваліфікований персонал дозволяють нам виробляти продукти, що з успіхом застосовуються в кардіології, ендокринології, травматології, хірургії, неврології і багатьох інших галузях сучасної медицини.
Приміщення та обладнання лабораторії відповідає європейським і світовим стандартам GMP. Ми гарантуємо високу якість, безпеку, отримання позитивного результату і відсутність різних ускладнень.
Саме тому з нами успішно співпрацюють провідні клініки та фахівці України.